13 Haziran 2016 - Sponsor Sistemi
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi

Yazar
Sponsor

Teşekkür: 17
Uyarı: 2

Durumu: Çevrimdışı

Theseus
Sponsor
13 Haziran 2016 - Sponsor Sistemi Konu: Yanıt: 13 Haziran 2016 - Sponsor Sistemi
Alıntıyla Cevap Gönder
Aralarında ne konuşuldu bilmem ama yani şurda uo'yu bitirdi diyen kermit ilk bugu yapıp sv'yi batıran değil mi icon_asd.gif

Sonuç olarak aynı anda ottomanda açıldı ancak kimse bir şey demiyor o forumlarda.. Kaldı ki token sistemini de getirdiğine göre belki venüs'de şirket kurup para kazanaktır ?

Son sv'mi açtım wos3 sonunda birdaha olmayacağım derken tekrar gelen Hadi abiye hiçbir türlü söyleminiz olmadı ? Adam yıllar sonra bir selam atıp Bealz'in sv'sini bırakırken de sıkıntınız yoktu. Şimdi yeni başlamış olmanın verdiği bir sıkıntı sanırım sizdeki ama nolursa olsun sonuçta iki ayrı birey kendi istekleri doğrultusunda karar veriyorlar.
Kimi oraya destek verecek kimisi buraya, bunda sıkıntı yaratılacak bir şey yok bence.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
14 Hzr 2016 8:45
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Unique

MartynMathers
Üstad

Teşekkür: 24

MartynMathers
Üstad
13 Haziran 2016 - Sponsor Sistemi Konu: Yanıt: 13 Haziran 2016 - Sponsor Sistemi
Alıntıyla Cevap Gönder
Futbolda transferleri saklayan klüp yöneticileri gibi konuşma açık ol açık.

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 9:01
Venus
World of UO

Teşekkür: 625

Venus
World of UO
Alıntıyla Cevap Gönder
Bu sunucu yarın 10. ayını tamamlayacak. Beni tanıyorsanız biliyorsunuzdur. Venus, sürekli sunucu açıp kapatacak biri değildir. Bugüne kadar tüm sunucularım en az 1 yıl süreyle açık kalmıştır. Nitekim World of UO: Kıyamet halen devam etmektedir.

Bu sunucu malum ortaklık ürünü bir sunucuydu. O halde neden birileri hata bulup sunucuyu baltaladı? Neden sıfırlanması için sürekli ısrar edildi? Neden sunucu ortaklarından biri bölünme ihtimalini düşünmeden ve ortağına da bir şey demeden kendi sunucusunu açtı?

Theseus haklı, herkes özgür iradesiyle sunucuyu açar ve kapatır. Hem iyi yandan bakalım. Rekabet iyidir. Hadi Bey çalışıyor, emek veriyor. Bunun bir karşılığını beklemesi gayet normal. Siz de orada emek veriyorsunuz. Haliyle oyuncu sayısının azalıp sunucunun kapanacağı konusunda çekinmeniz de doğal. Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim, evet yeni bir sunucu açılacak, daha ilk gününden sponsorluğu da olacak. Bu sunucuda bolca artifact sahibi olmanız için kolaylıklar sağladık. Ama bu bir hataymış. Yeni sunucuda World of UO 2005 deki gibi filtreli artifactler olur.

Neden mi? Çünkü siz bu düzene alışmışsınız. Hadi'nin dediği gibi "kasmaktan zevk alıyorsunuz". Burada hazır kasılmış her şeyden vazgeçip yeni bir sunucuya başlama fikri ne kadar çılgınca ise, benim burası devam ederken 2. bir sunucu açmam da çılgınca. Ama bunu yapacağız. World of UO: Kıyamet'te yaptığımız hataları yapmayarak temiz bir şekilde başlatıp yaz aylarını renklendirecek bir projemiz olacak. Resmi bir duyuru yakın bir zamanda yapılacaktır.

kermit demiş ki, bölüneceğiz, görünen o ki bölündük zaten. Ve bu bölünmeye sebep olanlar gerisini düşünsün.

Saygılarımla.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
14 Hzr 2016 9:27
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): plustre

ilayda
Deneyimli Oyuncu

Teşekkür: 28
Uyarı: 2

ilayda
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
sen adamsın gerisinin ....

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 9:58
stell1236
Büyük Usta

Teşekkür: 6

stell1236
Büyük Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
Yaptıkların ve yapacakların için teşekkürler.

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 10:14
plustre
Efsane

Teşekkür: 85

plustre
Efsane
Alıntıyla Cevap Gönder
Anladığım kadarıyla Venüs'ün bu yaptıkları yeni sunucu için hazırlık adımları.
Diğer sunucu da da söylemiştim tekrar söyleyeyim.

Bu oyunu uzun ömürlü yapacak tek şey ufak ayarlamalar yapmaktır. Euo'yu kapatma ama barbed'den çıkan itemleri filtrele, 50 barbedden 1 güzel item çıkıyorsa, 250 barbed'den çıksın. Adamlar 7/24 deri/ingot kassa ne olcak bir şekilde filtrelendikten ve reward gold düşürüldükten sonra varsın kassın 500 bodcu

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 10:19
Hadi Küçükoğlu
Geçiyordum Uğradım

Hadi Küçükoğlu
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder

Yalan dolana gerek yok. Üstteki ss herşeyi açıklıyor. Venusun herşeyden haberi de vardı.

Taktiri size bırakıyorum. Detaylı açıklama ve tüm görüşmeleri duymak, okumak isteyen varsa onları da yollayabilirim.

Saygılarımla...

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 10:47
StizzRLX
Geçiyordum Uğradım

StizzRLX
Geçiyordum Uğradım
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:
Bu sunucu yarın 10. ayını tamamlayacak. Beni tanıyorsanız biliyorsunuzdur. Venus, sürekli sunucu açıp kapatacak biri değildir. Bugüne kadar tüm sunucularım en az 1 yıl süreyle açık kalmıştır. Nitekim World of UO: Kıyamet halen devam etmektedir.

Bu sunucu malum ortaklık ürünü bir sunucuydu. O halde neden birileri hata bulup sunucuyu baltaladı? Neden sıfırlanması için sürekli ısrar edildi? Neden sunucu ortaklarından biri bölünme ihtimalini düşünmeden ve ortağına da bir şey demeden kendi sunucusunu açtı?

Theseus haklı, herkes özgür iradesiyle sunucuyu açar ve kapatır. Hem iyi yandan bakalım. Rekabet iyidir. Hadi Bey çalışıyor, emek veriyor. Bunun bir karşılığını beklemesi gayet normal. Siz de orada emek veriyorsunuz. Haliyle oyuncu sayısının azalıp sunucunun kapanacağı konusunda çekinmeniz de doğal. Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim, evet yeni bir sunucu açılacak, daha ilk gününden sponsorluğu da olacak. Bu sunucuda bolca artifact sahibi olmanız için kolaylıklar sağladık. Ama bu bir hataymış. Yeni sunucuda World of UO 2005 deki gibi filtreli artifactler olur.

Neden mi? Çünkü siz bu düzene alışmışsınız. Hadi'nin dediği gibi "kasmaktan zevk alıyorsunuz". Burada hazır kasılmış her şeyden vazgeçip yeni bir sunucuya başlama fikri ne kadar çılgınca ise, benim burası devam ederken 2. bir sunucu açmam da çılgınca. Ama bunu yapacağız. World of UO: Kıyamet'te yaptığımız hataları yapmayarak temiz bir şekilde başlatıp yaz aylarını renklendirecek bir projemiz olacak. Resmi bir duyuru yakın bir zamanda yapılacaktır.

kermit demiş ki, bölüneceğiz, görünen o ki bölündük zaten. Ve bu bölünmeye sebep olanlar gerisini düşünsün.

Saygılarımla.

Bu olaya olabildiğince müdahale etmemek istedim ve etmedim de. Ta ki şu son yazıya kadar. Artık yeter... Göz göre göre yalan söylenmesine daha fazla tahammül edemem üzgünüm. Hadi ile sizin birleşmenizde ben de Wos'da yetkili idim fakat sizin birleşeceğinizi Hadi bana söylediğinde "Murat beni tanımıyor, bana güveni olmaz o yüzden benim gelmemem herkes için daha iyi olur, oyuncular da bölünmemiş olur. Çok iyi bir karar bence" dedim ve şu anda gelinen noktayı gördüğümde ve şu yazıyı okuyup bütün suçu Hadi'ye attığını gördüğümde sinirlenmemek elde değil.

Alıntı:
Neden sunucu ortaklarından biri bölünme ihtimalini düşünmeden ve ortağına da bir şey demeden kendi sunucusunu açtı?

Yukarıda sanırım bu konuya açıklık getirildi.

Alıntı:
Şunu açık bir şekilde söyleyebilirim, evet yeni bir sunucu açılacak, daha ilk gününden sponsorluğu da olacak.

Devlet Memurları Kanunu'nun 28. maddesine göre;

Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunamaz, ticaret ve sanayi
müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak
olamazlar. (Görevli oldukları kurumların iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 8/8/2011-KHK-650/38
md.; İptal cümle: Anayasa Mahkemesi’nin 18/7/2012 tarihli ve E.: 2011/113, K.: 2012/108 sayılı Kararı ile.; (…) (1) Yeniden
düzenleme son cümle: 2/1/2014-6514/9 md.) Memurlar, mesleki faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro,
muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait
herhangi bir iş yerinde veya vakıf yükseköğretim kurumlarında çalışamaz.

Sunucu sahibinin adını, mesleğini herkes bilmekte olup, olası bir paravan şirket fatura durumunun ise takipçisi olacağımı bildiririm.

Alıntı:

Kalın olarak belirttiğim cümleye tamamen katılıyorum.

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 11:14
CandarAga
Oyuncu

Teşekkür: 4

CandarAga
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
venusun mesajını gorunce çok guldum. para bugunu çıkartanın hadi olduğunu ima etmiş. bugu kermit çıkarttı. aslında çok kolay ve iyi oyuncuların bildiği bugu venus gunlerce bulamadı. ben sonradan ogrendim o sırada pvpuo sunucum vardı. sunucuma adam çekmek için kermite 546456546 lira (asıl rakam bana kalsın icon_lol.gif ) ödedim ve kermit bana bugu söyledi. günlerce bug yaptık. olayı hadiye nasıl bağladın anlamadım. geçen gün hapşurmuştun, onu da hadi yapmıştır belki. icon_lol.gif kermit bugu yaptırmak için aylardır venusun başının etini yemiş. vendordaki deriler yetmiyor hepsini 999 yap demiş. venus 999 yapınca bug oluşmuş.

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 11:49
Didier Drogba
Efsane

Teşekkür: 67
Uyarı: 1

Didier Drogba
Efsane
Alıntıyla Cevap Gönder
Neyin tartışması bu anlamadım . Venüs'ün serverinde bug yapip sunucunun amina koyacaksiniz sonra gelip bolunmeyelim diyeceksiniz. Hem yoğurtum eşkimesin hem biyerim şey yapılmasın istiyordunuz ama biyeriniz şey yapılacak.

Venüs bundan önce yaptığı hatalardan ders çıkarmış bir şekilde yeni bir sunucu açıcak ve bizde yanında olmaya çalışacağız.

En Yukarı Git
14 Hzr 2016 12:12

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 22 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız