4 Aralık 2016 - Güncellemeler
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyurular

Yazar
World of UO

Teşekkür: 625

Durumu: Çevrimdışı

Venus
World of UO
4 Aralık 2016 - Güncellemeler Konu: Yanıt: 4 Aralık 2016 - Güncellemeler
Alıntıyla Cevap Gönder
@Rhinos70, peki sorun kalmadı o halde :)

Değerli oyuncular önümüzdeki hafta sonu güncellemelerini bekleyin, 5-özellik ve yüzük-bilezik filtrelerin çoğu kaldırılacak ve bir daha değişmemek üzere sabitlenecek.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
05 Arl 2016 18:22
Bu mesaja teşekkür edenler (1 kişi): Cute

Neina Knightley
Büyük Usta

Teşekkür: 57
Uyarı: 2

Neina Knightley
Büyük Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
Peki ya dark father puan sisteminde değişim olacak mı? Bazen %80 canda ataklandığım bir mobdan 1 puan bile alamadığım oluyor. Hele ki bir odaya yarı candaki bir yaratıkta yetiştiysem arkamı dönüp odanın kapısında ölmesini bekliyorum.. Bu konu için ankette yapıldı.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
05 Arl 2016 18:51
UrukHai
Deneyimli Oyuncu

UrukHai
Deneyimli Oyuncu
4 Aralık 2016 - Güncellemeler Konu: Yanıt: add on
Alıntıyla Cevap Gönder
[quote="Venus"]Gördüğüm kadarıyla şu an 5-özellikli eşya filtresi ve yüzük-bilezik filtreleri oyuncularımızın en çok şikayet ettiği konular.

Önümüzdeki hafta Demon Knight ve oda yaratıkları için bu iki filtreyi epey düşüreceğiz. Lütfen sabırlı olun, yıllardır UO oynayanlar bilir, bir sunucunun kasma kısmı ve aksiyon kısmı sonrasında dengenin bozulduğu bir kısım da vardır. Bu kısımda güç dengeleri bozulur ve bazı gruplar farkı açar. Burada farkın açılmaması ve en azından bu oyunu nostalji olarak görüp yıllar önceki tadı yakalamanız için uğraşıyoruz.

Rhinos70 yazmış:
siz kutsal mesleği yapan öğretmen nasıl bir nesil yetiştiriyorsunuz sormak isterim?

yanlız aslında çok zor bir serverde fark daha çok açılmaz mı? :) , 2 yıl oynayıp milyonda birde olsa itemini düşüren ile yeni başlayan bir oyuncu arasındaki fark çok zor kapanmaz mı :) bu süre zarfındada champ olsun vs herşeyin hakimiyetini ellerinde tutmaz mı o guildler , şahsen bana sorarsanız filtre vs ile ne siz uğraşın nede player , işte df den %10 5 props düşme şansı var bu yeterli bence zaten %10 ile 5 props düşünce iş bitmiyor propslarında uyması gerekiyor ama hiç değilse saatlerini pvm veren birisi sonuçta birşeyler bulma ümidi olduğunu bilmeli yoksa bu çok keyifsiz oluyor ,

En Yukarı Git
05 Arl 2016 22:23
dota
Oyuncu

Teşekkür: 1

dota
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
çok yanlış yolda gidiyorsunuz yıllardır ultima oynarım bütün sunucuların kapanma sebebi stafların playerlerin kafalarına göre hareket etmesidir.

Şundan emin olunuz max 6 ay içinde buraya çok farklı guildler başlıyacak güzel şeyler olacak;ancak birileri kasmaktan bıktı diye hemen filtreler kaldırılırsa inanın serverin ömrü çok kısa olur.

Herşeyi olduğu gibi tadını çıkarmak lazım bu sunucuda da spıned setle uzunca süreler acion yapılabiliyorsa ömrü o kadar uzun kalır unutmayın.

Bir diğer playerlerin ultimadan soğuma nedenleri yapacak bir şeyleri kalmamaları şu anda bardla kasıyorsunuz daha iyisine ulaşmak için buda sizi sunucuya baglıyor anca herşeyi elde edince emin olun yılların tecbrübesi oyundan soğuyor bir süre sonra ultimaya giriş bile yapmıyorsunuz.

Kısaca uzun vadeli sunucu olmanın yolu herşeyi ilk günkü heycanla ufak adımlarla yol alarak başarmaktan geçiyor.

En Yukarı Git
08 Arl 2016 9:43
EkremAbi
Büyük Usta

Teşekkür: 20
Uyarı: 1

EkremAbi
Büyük Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
dota yazmış:
çok yanlış yolda gidiyorsunuz yıllardır ultima oynarım bütün sunucuların kapanma sebebi stafların playerlerin kafalarına göre hareket etmesidir.

Şundan emin olunuz max 6 ay içinde buraya çok farklı guildler başlıyacak güzel şeyler olacak;ancak birileri kasmaktan bıktı diye hemen filtreler kaldırılırsa inanın serverin ömrü çok kısa olur.

Herşeyi olduğu gibi tadını çıkarmak lazım bu sunucuda da spıned setle uzunca süreler acion yapılabiliyorsa ömrü o kadar uzun kalır unutmayın.

Bir diğer playerlerin ultimadan soğuma nedenleri yapacak bir şeyleri kalmamaları şu anda bardla kasıyorsunuz daha iyisine ulaşmak için buda sizi sunucuya baglıyor anca herşeyi elde edince emin olun yılların tecbrübesi oyundan soğuyor bir süre sonra ultimaya giriş bile yapmıyorsunuz.

Kısaca uzun vadeli sunucu olmanın yolu herşeyi ilk günkü heycanla ufak adımlarla yol alarak başarmaktan geçiyor.

Sorunda orda zaten, serverın açıldığı ayarlar ile şuanki ayarların alakası yok. Sistemler filtreler gün geçtikçe azalıyor deniliyor ama sabit kalması gerekli bu da yapılmıyor. Filtre olacaksa o zaman başta oranı neyse o olmalı veya hiç olmamalı.

En Yukarı Git
08 Arl 2016 12:05
BladeS
Üstad

Teşekkür: 16

BladeS
Üstad
Alıntıyla Cevap Gönder
herkez fıltrelerden sıkayetcı belkı haklı belkı haksız fıltreler kalkınca cogu kısı doyuma ulasacak sonra sıkılacak kalksın baklalım nasıl olcak bıde yenı baslayan guıldler olcakmı bazı arkadaslar fıltrelerın kalkınca baslayacak olan guıldler var dıyor

En Yukarı Git
08 Arl 2016 12:13
7oRn4Do
Yasaklı

Teşekkür: 1
Uyarı: 3

7oRn4Do
Yasaklı
Alıntıyla Cevap Gönder
dota yazmış:

bende senelerce oynadım bu oyunu ama luck sistemiyle oynadıkça bozuldu hep.. ben şuanda barbed setle gittiğim zaman da 4-5 props item alıorum lucklı setle gittiğim zaman da aynı .. şimdi bana gelip bu imkansız diyenler olacaktır.. ama deneyin ve görün.. ( not: lucksız gidersen str 8 vermez diyenler olacaktır. emin olur max propslara sahipler.. örneğin barbed setle çıkardığım bi bra : music +15 fenc +14 hit 13 lmc 7 )

son zamanlardaki serverlarda neredeyse hiç bi zaman luckın bi anlamı olmadı .. varsada ben denk gelmedim demekki :) benim istediğim madem lucklı set die bişey var ozaman bu luck denilen lanet şeye bi ayar istiyoruz.. işin özü bu

ha bide dedin ki item çok çıkınca herkes serverdan soğuyo .. bunun çıkan bi itemle alakası olmadığını düşünüyorum ömrün kısa olması sadece playerların doyumsuzluğu ve tam hazır olmadan ( totem jackal nobi full takılar vs ) actiona çıkmam diyenlerden kaynaklanıo.. bu arkadaşlar spined setle 2 explosion büyüsüyle ölüp öldürmenin tadını bilmedikleri için serverda hareket 0 ın altına iniyo.. bunun serverla alakası yok sadece playerla alakası var..

filtrenin kalkması BENCE iyi olur .. bu oyuna ilk başladığımda 14-15 yaşındaydım şimdi 30 .. ozamanlar kafelerde sabahlayıp ve sabahtan akşama kadar kafede oturan evde oynayan insandım. şimdi benim cürümüm insanlar çok fazla herkes işinde gücünde bu oyunu oynayan artık sayılı kişiyiz .. akşam işten geldikten sonra beni ufakta olsa mutlu edecek bi item neden çıkmasın ? saatlerce bu oyunun başında duramayız artık ..

son olarak diyeceğim şu ki serverin ömrü kısa olsa ne olur ki ? hepimiz bilioruz ki hadi dayandı diyelim en fazla 2 sene açık kalsın ne farkedicek sonra bi şekilde yine kapatılıp tekrar açılsın .. alışmadık mı hepimiz buna ? bi server 20 sene açık kalsa ömrü uzun olsa ne olur ? sonuçta 2d bi oyun :D,

teşekkürler..

En Yukarı Git
08 Arl 2016 16:26
UrukHai
Deneyimli Oyuncu

UrukHai
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
bence filtrenin heryerde kalkması lazım , bakın bard hesabım girmiyorum çünkü ne item düşüyor nede yaratıklar para veriyor hiç bir manası yok keza DF de öyle neyin ne oldugu belli değil , guildler insanların başlamasını beklemeyin çünkü bu sistem ile kimse oynamaz gibi

filtre yerine zaten oyunun doğasında var olan LUCK yeterli değil mi? ben saatlerce boş vaktimi yaratık keserek öldürüp ne item ne para bulamayınca sıkılıyorum şuan oynamıyorumda

bod sisteminde bile filtre var :)

ayrıca DF deki puana göre filtrede kaldırılmalı ben archer oynuyorsam ben leggins of bane kullanmak isterim ama puan biraz artınca listeden siliyor , belki ben nobi istiyorum 100 puana geldim totemde düşmedi ne olacak? garip yani , tamam puan sistemi olsun belli bir puana gelen oyuncuya random bir artifact düşşün yetmez mi?

En Yukarı Git
08 Arl 2016 18:29
efsane58
Oyuncu

efsane58
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
tum buyuk bazı guıldler fıltre olayını beklıyor bunu soyleyeyım bu dfpuan sıstemı işte boyle zor olması ınsanlar artık 28 29 30 40 yasına geldı iş gucden fırsat buldugumuz zaman actıon yapmak df kasmak emegımızın karsılıgını almak ıstıyoruz kı herkes bu düşüncede bence artık bu işe bir son verıp fıltre vs kaldırılıp tum herseyın fıltre kaldırılıp eskı world of uo gunlerıne donmelıyız zevk alarak oynamalıyız bakın bakalım swnın tekıl oyuncu sayısı 400u500u goruyormu gormuyormu bence world of uo serverları ıcınde bu server rezalet yanı 400den asagı player gormezdı wou

En Yukarı Git
09 Arl 2016 0:04
Dunedain
Dragonlance

Teşekkür: 48

Guild: Dragonlance

Dunedain
Dragonlance
Alıntıyla Cevap Gönder
efsane58 yazmış:
tum buyuk bazı guıldler fıltre olayını beklıyor bunu soyleyeyım bu dfpuan sıstemı işte boyle zor olması ınsanlar artık 28 29 30 40 yasına geldı iş gucden fırsat buldugumuz zaman actıon yapmak df kasmak emegımızın karsılıgını almak ıstıyoruz kı herkes bu düşüncede bence artık bu işe bir son verıp fıltre vs kaldırılıp tum herseyın fıltre kaldırılıp eskı world of uo gunlerıne donmelıyız zevk alarak oynamalıyız bakın bakalım swnın tekıl oyuncu sayısı 400u500u goruyormu gormuyormu bence world of uo serverları ıcınde bu server rezalet yanı 400den asagı player gormezdı wou

kendin demişsin insanlar 40 yaşına geldi diye.TR'de 400-500 tekil oyuncu kalmadı,eskileri unutun artık.Max 150 tekil oyuncu sayısına ulaşabilirsin yeni dönem UO'da.Bence 100+ bile çok güzel bir oyuncu kitlesi.Önemli olan bu kitleyi oyuna tekrar kazandırmak.

En Yukarı Git
09 Arl 2016 11:09

Yeni başlık gönder   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 33 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız