Yeni Ban Cezası Gerektiren Durumlar
Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi
 
Yazar
Mesaj
Venus
World of UOYaş: 35
Kayıt: 18 Arl 2006
Mesajlar: 4,440

Teşekkür: 625

Durumu: Çevrimdışı

Venus
World of UO
Yeni Ban Cezası Gerektiren Durumlar Konu: Yeni Ban Cezası Gerektiren Durumlar
Alıntıyla Cevap Gönder
1. Ölüye Saygısızlık

Şu anda yaşıyor olsalardı, büyük ihtimalle sizlerle aynı mekanı paylaşıyor olurlardı. Bir zamanlar oyun arkadaşınız olan ama şimdi bu hayatta olmayan 2 arkadaşımıza (VolumineuX, Martyn Re'sin) saygı duymanız zorunludur.

Onların arkalarından konuşmak, onlara laf atmak, küfür etmek direkt olarak BAN cezası ile cezalandırılmanıza yol açacaktır. Onlardan özür dileme şansınız da olmadığını unutmayın.

2. Fiziksel Görünüşle Dalga Geçmek, Aşağılamak

Forumda veya oyunda, kimse birbirinin fiziksel görünüşü ile dalga geçemez, laf atamaz, aşağılayamaz. Hepimiz farklı farklı en güzel şekilde yaratılmışız. Sizin bir insanın kusuruyla alay etmeniz en başta yaratıcınıza olan saygısızlığınızdır.

Bunu yapanlar ilk olarak uyarı alacaklar, devamı halinde ise, forumda bu işi yaptıysa öncelikle forum hesabı kapatılır, forum hesabı hiçbir oyun üyeliği içermiyorsa, son ip adreslerinden en sık giriş yaptığı oyun hesabı bulunur ve kapatılır. Oyunda bunu yaptıysa, bu fiziksel aşağılamayı yaptığı karakter ban cezası alır.

3. Irkçılık

Temelde hepimiz insanız, bu dünyanın bir parçasıyız. Kim olduğumuz, kökenimiz önemli değil, bu bir aşağılama gerekçesi de olamaz. Türkiye, birçok etnik unsuru bünyesinde barındırır, sizler Türk, Kürt, Çerkes, Alevi, Arnavut diye ayırarak bu ülkede birlik ve beraberliği tehdit etmektesiniz

Bunu yapanlar ilk olarak uyarı alacaklar, devamı halinde ise, forumda bu işi yaptıysa öncelikle forum hesabı kapatılır, forum hesabı hiçbir oyun üyeliği içermiyorsa, son ip adreslerinden en sık giriş yaptığı oyun hesabı bulunur ve kapatılır. Oyunda bunu yaptıysa, yaptığı karakter ban cezası alır.

* * *

Oyun İçi Kurallar bölümü güncellenmiştir.

Yeni Kurallardan 1. madde sunucu açılışından bu yana zaten geçerliydi, 2. ve 3. maddeler ise bugün itibariyle geçerlidir. Yıllar sonra bile hatırlanacak bir ortam arzuluyorsak öncelikle birbirimize saygı duyarak bunu başarmalıyız.

Tüm World of UO oyuncularına duyurulur.

Lady Venus ~
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
08 Nis 2011 11:09
 
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 1 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız