24 Mart 2011 - Yenilikler
Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi

Yazar
World of UO

Teşekkür: 625

Durumu: Çevrimdışı

Venus
World of UO
24 Mart 2011 - Yenilikler Konu: 24 Mart 2011 - Yenilikler
Alıntıyla Cevap Gönder
1. 2D Client Uyumluluk Güncellemeleri

Sunucumuza girişte problem yaşamamanız için çeşitli client sürümlerinde testler yaptık, test sonuçları ve düzenlemeler şu şekilde:

1. Age of Shadows (4.0.0)

Bağlanılabiliyor, buna karşın sunucu için gereken 6.0.1.10 olup sürekli uyarı çıkıyor, bir süre sonra ise girememeye başlıyorsunuz.

2. Mondain's Legacy (5.0.5c)

Bağlanılabiliyor, buna karşın sunucu için gereken 6.0.1.10 olup sürekli uyarı çıkıyor, bir süre sonra ise girememeye başlıyorsunuz.

3. 9th Anniversary Edition (6.0.1.10) (Tavsiye Edilen)

Bağlanılabiliyor, sunucu düzenlemeleri bu client sürümüne göre yapılır.

4. High Seas (7.0.13.0)

Bağlanılabiliyor, Magincia'da sorun yaşayabilirsiniz. Bunun dışında bir sorun var gibi görünmüyor.

2. 3D Client Uyumluluk Güncellemeleri

Ultima Online Enhanced Client için hazırlanan sunucu bağlantı programını oyun program dosyalarının bulunduğu dizine atarak sunucuya bağlanabilirsiniz. Testlerde bir sorun saptanmadı.

Yapılan Düzeltmeler

- Üzerinize tıkladığınızda ve vendordan alışveriş yaparken açılan menüde (Context Menu) "Missing String" hataları düzeltildi.

- Çantanızdaki eşyaları oynatabiliyor, taşıyabiliyorsunuz.

- Büyü kitaplarını kullanamama sorunu giderildi.

3D Client kullananlar uyumlulukta bir sorun fark ederlerse bize ulaşsın, gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

UYARI: Sadece 4.0.10.0 sürümüne destek veriyoruz! Patch yapmamalısınız.

3. Sunucu RunUO SVN 665'e Güncellendi

Bununla birlikte (sadece önemli olanlar):

- Çanta içindeki insured/blessed eşyalar yere düşmeyecek.

- Eğer bazı eşyalarınız para yetersizliğinden sigortalanamayacak durumdaysa öldükten sonra sol altta bir uyarı ile size bildirilecek.

- Guild adı uzunluğu üst sınırı 20 karakterden 40 karaktere çıkarıldı.

- Hazine haritaları bir haritacı tarafından okunduğunda "blessed" duruma geçecek.

4. Samurai Empire ve Mondain's Legacy Ev Dekorasyonu

Evlerinizde SE ve ML'ye ait tasarımları kullanabileceksiniz.

5. Doom Gauntlet ile İlgili Düzenlemeler Yapıldı

Yeni görev alanlardan hiçbir savaşçı yeteneği bulunmayanlar, inşa ettiğimiz kopya Doom Gauntlet'e ışınlanacaklar (İçeride olanlar yeni görev alarak girmek zorundalar).

Bulundukları yer özel bir alan olup her 2,5 dakikada bir savaşçı yetenek kontrolü yapılmaktadır. Savaşçı yeteneğinizdeki bir artış Malas'taki orjinal Gauntlet'e gönderilmenize yol açacaktır.

Ayrıca Doom Gauntlet yaratıkları ile Paragon yaratıklarındaki en çok hasar verene saldırma eklentisi iptal edilmiştir.

6. Yeni Bireysel Görevler Eklendi

LRC Bağışlama, Doom Gauntlet'ten sadece hayvan eğitmenleri tarafından alınabilir. 100% bir LRC set hazırlamanız istenir, hazırladığınız seti yine aynı vendor üzerine bırakarak ödülünüzü alıyorsunuz. Ödül 1000 DF puanı (3 kere görevi yapabilirsiniz).

Zar Atma, yeni oyuncu görevidir. Bağışlanan LRC setleri dağıtan vendordur ve Newbie Center'da bulunur. Magery ya da Necromancy yeteneğine sahip olanlar zar atabilir (Her zaman ödül verilmeyebilir, LRC bağışlarına bağlı olarak ödül dağıtır).

7. Yeni Otomatik Etkinlik: Koşu Yarışması

Alıntı:
Amaç: Britain'den Trinsic'e ya da Luna'dan Umbra'ya en hızlı yolu tamamlayan olmak.
Ödül: 1. 100k
Zaman: Pazartesi 21:00

8. Diğer Düzenlemeler

- Leviathan'dan düşen artifactların serialleri de Artifact Kayıtları kısmında yer alacak.

- Sonraki oyun kayıt (save) zamanını Online Oyuncular kısmından görebileceksiniz.

- Yedekleme yapıldı (24/03/2001 14:10)

* * *

Saat 15:30'da sunucu açılışıyla tamamı aktiftir.

Arkadaşlar bunların çoğu kritik güncellemeler, fark ettiğiniz ve önemli olduğunu düşündüğünüz hataları vakit kaybetmeden özel mesajla bana iletirseniz istenmedik bir kayıp yaşamayız.

Uygulamalarla ilgili öneri ve şikayetleriniz için İstek - Şikayet bölümünü kullanabilirsiniz.

Herkese iyi oyunlar.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
24 Mar 2011 13:20, Değiştirme: 26 Mar 2011 13:31 (Toplamda 4 kere)
bratisko
Deneyimli Oyuncu

bratisko
Deneyimli Oyuncu
24 Mart 2011 - Yenilikler Konu: Yanıt: 24 Mart 2011 - Yenilikler
Alıntıyla Cevap Gönder
Ayrıca Doom Gauntlet yaratıkları ile Paragon yaratıklarındaki en çok hasar verene saldırma eklentisi iptal edilmiştir.

Bunu okudum sadece =)

Teşekkürler Venüs.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
24 Mar 2011 13:22
izzy
Bilge

izzy
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben 3d Enhance ile patch yaptığımda clientim 4.0.12.0 oldu otamatik olarak. Patch dediğimiz şey oyunun kurulumu aslında sonuçta kendi bir indirme yapıyor ve sanırım son versiyonu indiriyor. Sıkıntı yaşayacak mıyım acaba?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
24 Mar 2011 13:29
Araxie
Büyük Usta

Araxie
Büyük Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
harika.

En Yukarı Git
24 Mar 2011 13:29
daxteria
Usta

daxteria
Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
Tebrikler..

En Yukarı Git
24 Mar 2011 13:38
Venus
World of UO

Teşekkür: 625

Venus
World of UO
Alıntıyla Cevap Gönder
izzy yazmış:
Ben 3d Enhance ile patch yaptığımda clientim 4.0.12.0 oldu otamatik olarak. Patch dediğimiz şey oyunun kurulumu aslında sonuçta kendi bir indirme yapıyor ve sanırım son versiyonu indiriyor. Sıkıntı yaşayacak mıyım acaba?

Testleri 4.0.10.0 ile yaptık, eğer EA Games - Large Downloads FTP adresinden yüklediyseniz sorunsuz girmeniz gerek. Bir deneyin eğer çantadaki itemleri oynatamama sorunu varsa bilin ki Patch uyumsuz.

Yeni Hayvan Eğitmeni Zindanı Hakkında (Terra Gauntlet)

1. Sadece Animal Taming yeteneği olanlar, savaşçı zindanında da kasabilirler (isteğe bağlı).

2. Güncelleme sonrası Gauntlette olanlara dokunulmamıştır, eğer sadece hayvan eğitmeni olanlardan yeni zindana gitmek isteyen olursa tekrar görevi alıp gitmek zorunda (oradan çıkacak ve tekrar giriş yapacak).

* * *

NOT: Birbirinizin hasarları görünüyor, unutulmuş bu olay. Bir sonraki restart ile birikmiş hatalarla birlikte düzeltilecek.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
24 Mar 2011 13:40
izzy
Bilge

izzy
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:
izzy yazmış:

Testleri 4.0.10.0 ile yaptık, eğer EA Games - Large Downloads FTP adresinden yüklediyseniz sorunsuz girmeniz gerek. Bir deneyin eğer çantadaki itemleri oynatamama sorunu varsa bilin ki Patch uyumsuz.

Bir sıkıntı yaşamadım ama daha çok illegal bir durum oluşmasını istemiyorum. İstemeden de olsa bu client bana oyun içi bir avantaj sağlar mı bunu merak ediyorum daha çok.

Ayrıca güncellemler için teşekkürler.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
24 Mar 2011 13:45
crappynukem
Sponsor

Teşekkür: 10

crappynukem
Sponsor
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:
NOT: Birbirinizin hasarları görünüyor, unutulmuş bu olay. Bir sonraki restart ile birikmiş hatalarla birlikte düzeltilecek.

Damage'leri gördükçe df ye acıyorum icon_lol.gif

En Yukarı Git
24 Mar 2011 13:47
BeaLzeBuB
Yasaklı

Teşekkür: 22

BeaLzeBuB
Yasaklı
Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar customize house deyip yeni eklenen döşeme, kapı, duvar gibi şeyleri koymayı denermisiniz. Bende çatı hariç diğerleri eklenemiyor. Ekleniyor para artıyor 1 saniye sonra silinip masraf geri düşüyor.

En Yukarı Git
24 Mar 2011 13:58
Nirvana Grayscale
Oyuncu

Nirvana Grayscale
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Yeni Düzenlemede Discordance Skill kullanımında bir skıntı var.Normalde Atıldıktan sonra sn bekleyıip atılabılıyordu su anda Animal Tame skili gibi bekleyerek atılıyor..

En Yukarı Git
24 Mar 2011 14:07

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: 1, 2, 3, 4, Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 36 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız