21 Ocak 2011 - PK Affı ve Düzenlemeler
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 7, 8, 9, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi

Yazar
Uzman

Teşekkür: 1

Durumu: Çevrimdışı

Leethan
Uzman
21 Ocak 2011 - PK Affı ve Düzenlemeler Konu: Yanıt: 21 Ocak 2011 - PK Affı ve Düzenlemeler
Alıntıyla Cevap Gönder
Etkinlik güncellemelerinde pvp turnuvasında potion alanına atıldığınızda 30 saniye veriliyor. Bu 30 saniye 45 saniyeye çıkarılırsa daha sağlıklı olur. Karşıdaki rakibe bakıp potion alma,poison sürme bandaj basma, enhanceleri takıp potion içip değiştirme işlemleri yapılıp ne olduğunuzu anlamadan arenaya atılmanız bir oluyor. Sürenin 45 saniyeye çıkarılmasının bir zararı olmayacağını düşünüyorum.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
21 Oca 2011 12:21
Venus
World of UO

Teşekkür: 625

Venus
World of UO
21 Ocak 2011 - PK Affı ve Düzenlemeler Konu: Yanıt: 21 Ocak 2011 - PK Affı ve Düzenlemeler
Alıntıyla Cevap Gönder
NickBulPageAt yazmış:
Bu nasıl bir aftır anlamadım benim 48 kilim var ben ödüyorum 1.5m
adamın 1500kili var o ödeyecek 3m...

Af diyorsunuz 1.5m den bahsediyorsunuz, bütün malını mülkünü satıp oyuna sıfırdan başlamakmı yoksa yeni char açıp sıfırdan kasmakmı bunun adı böyle olmalıydı bence

Amaç herkese sıfırlayabilme şansı vermek. Kill başına ücret alınsaydı 1500 kill olan bundan yararlanamazdı.

Aftan yararlanmak istiyorsan o bedeli 4 gün içinde bulman gerek, PK da kalabilirsin. Bu opsiyonel sonuçta.

Nom Amor yazmış:
Ev kullanımından benim anladıgım eve girilip çıkılması, eşyaların drop,lock edilmesi bunlar yapılıyor.

Peki sizin ev kullanımıyla anlatmak istediginiz?

http://update.uo.com/design_418.html

Kod:
Condemned house: A condemned house cannot be refreshed, and will decay within 5 days. Houses will become condemned if a player places or acquires a newer house on any shard.

http://uo.stratics.com/homes/betterhomes/hg_rules.shtml#condemned

Kod:
Condemned Houses

A condemned house is a house that will decay and fall down after 5 days. If a house is condemned, this fact will be noted on the house menu. (See the image on the right)

Why do houses go condemned?

If you own a house on any shard, placing or buying another house will condemn your existing one. You can only have one house per account. You can safely use the house placement tool to check spots and see if they'll fit a house, as long as you do not actually confirm that you want to place a house.
If your account goes inactive, your house(s) on it will be condemned after a 90-day grace period.
Note that if you get rid of all other houses except the condemned one, it will no longer become un-condemned again automatically after shard maintenance in the morning, like it used to before the release of Age of Shadows! The only way to un-condemn a house is to sell or give the house away to someone else, or demolishing and re-building it (but be careful of the 7-day waiting period!).

LeaTheBest yazmış:
RüşvetLe Af FarkLı Şeyler Bence... =))

Rüşvet verebileceğin bir guard bulunmuyor, fark ettin?

Leethan yazmış:
Etkinlik güncellemelerinde pvp turnuvasında potion alanına atıldığınızda 30 saniye veriliyor. Bu 30 saniye 45 saniyeye çıkarılırsa daha sağlıklı olur. Karşıdaki rakibe bakıp potion alma,poison sürme bandaj basma, enhanceleri takıp potion içip değiştirme işlemleri yapılıp ne olduğunuzu anlamadan arenaya atılmanız bir oluyor. Sürenin 45 saniyeye çıkarılmasının bir zararı olmayacağını düşünüyorum.

Olabilir, bu 10 gün içinde birkaç yeni oto etkinlik de düşünülüyor.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
21 Oca 2011 12:30, Değiştirme: 21 Oca 2011 12:31 (Toplamda 1 kere)
Bozkurt
Uzman

Bozkurt
Uzman
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:

Bozkurt yazmış:
Swing speed cap değişmiş venüs :S Bir hata mevcut...

CAP değişmez, test sunucusunda yine 1.00 ı görebiliyorum. Önceden 1.25 i de 1.00 sayıyordu yuvarlayarak, şu an daha hassas oldu. Magelere de avantaj verilmiş değil, duyurularda onlar ile ilgili de bir durum var.

Cap derken onu kastetmedim. Duyuruları zaten okudumda bu şekilde gördüğüm kadarıyla mf ler ayvayı yemiş gibi gözüküyor (: 190 stamina ile ss 25 mace 1.25 saniye. Ve bu gerçekden can sıkıcı bir durum :S

Herneyse ayvayı yedik gibi gözüküyor.

En Yukarı Git
21 Oca 2011 12:30
Venus
World of UO

Venus
World of UO
Alıntıyla Cevap Gönder
Bozkurt yazmış:
Cap derken onu kastetmedim. Duyuruları zaten okudumda bu şekilde gördüğüm kadarıyla mf ler ayvayı yemiş gibi gözüküyor (: 190 stamina ile ss 25 mace 1.25 saniye. Ve bu gerçekden can sıkıcı bir durum :S

Formüllerde bir hata yok gibi, yine de akşam sakin bir kafayla inceler ve varsa bir hesap hatası düzeltirim.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
21 Oca 2011 12:39
Herscel
Uzman

Teşekkür: 6

Herscel
Uzman
Alıntıyla Cevap Gönder
@Venüs:

Anlattıgınız şeyler genel ve bilinen şeyler. Benim anlatmaya çalıştıgım ise özel bir nedenden kaynaklanıyor olabilir.

- Peki tüm evlerin süresi aynı zamanda mı doldu?
- Eğer yanılmıyorsam evlerin birtanesi 37günlükten kısa.
- Ev kullanımını bir önceki postumda açıkladım ve tekrar soruyorm. Sizin ev kullanımınızla söylemeye çalıştıgınız nedir?

En Yukarı Git
21 Oca 2011 12:45
Nom Anor
Sponsor

Teşekkür: 31
Uyarı: 1

Nom Anor
Sponsor
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:

http://update.uo.com/design_418.html

Kod:
Condemned house: A condemned house cannot be refreshed, and will decay within 5 days. Houses will become condemned if a player places or acquires a newer house on any shard.

http://uo.stratics.com/homes/betterhomes/hg_rules.shtml#condemned

Kod:
Condemned Houses

A condemned house is a house that will decay and fall down after 5 days. If a house is condemned, this fact will be noted on the house menu. (See the image on the right)

Why do houses go condemned?

If you own a house on any shard, placing or buying another house will condemn your existing one. You can only have one house per account. You can safely use the house placement tool to check spots and see if they'll fit a house, as long as you do not actually confirm that you want to place a house.
If your account goes inactive, your house(s) on it will be condemned after a 90-day grace period.
Note that if you get rid of all other houses except the condemned one, it will no longer become un-condemned again automatically after shard maintenance in the morning, like it used to before the release of Age of Shadows! The only way to un-condemn a house is to sell or give the house away to someone else, or demolishing and re-building it (but be careful of the 7-day waiting period!).

İsmim Nom Amor değil
Bana alıntılamak istediğin mesajı ben yazmadım.
Alıntıları okudum, bizim durumumuzla alakası yok.
Yanyana duran 2 evim de aynı anda silinmiş, bunları farklı zamanlarda kurmuştum. Evlere her gün giriyordum, hesaplarım hep aktifti. Britte başka evler de silinmiş.

En Yukarı Git
21 Oca 2011 12:45
Kro
Efsane

Kro
Efsane
Alıntıyla Cevap Gönder
benimde ayrı zamanlarda 3 tane evim silindi bilmiyorum neden aynı günde silindğini

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
21 Oca 2011 12:46
Kro
Efsane

Kro
Efsane
Alıntıyla Cevap Gönder
Kro yazmış:
benimde ayrı zamanlarda 3 tane evim silindi bilmiyorum neden aynı günde silindğini

benimde ayrı zamanlarda yaptığım evlerin 3 üde silindi billmiyorum neden aynı günde silindiğini
düzelltim yanlış yazmışım

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
21 Oca 2011 12:47
Bozkurt
Uzman

Bozkurt
Uzman
Alıntıyla Cevap Gönder
Venus yazmış:
Bozkurt yazmış:

Formüllerde bir hata yok gibi, yine de akşam sakin bir kafayla inceler ve varsa bir hesap hatası düzeltirim.

Formüllerde hata olduğunu zannetmiyorum. Nedenleri gayet basit. Runuo 1.0 ile 2.0 arasında yaklaşık 30-40 stamina kadar fark ediyor. Runuo 2.0da o yüzden silahlar daha hızlı.

Fakat bunu garip bir örnekle açıklarsak;

Elinizde ağır bir silah ve staminanıza göre vuruş hızınız hesaplamalara göre normalde 1,4 saniye olması gerekiyor. Fakat runuo 1.0 da 0,5 katları işlev gördüğü için 0,1 saniye oynadığında üst seviyeye atlar. Buda 1 saniye ile vurmanı sağlıyordu.

runuo 2.0 da böyle bir problemle pek karşılaşmadık. Bunun nedeni ise stamina isteminin runuo 1.0 a göre daha az olması aradaki 0,25 katsayıyı oyunculara yansıtmadı.

Runuo 1.0 daki yapılacak en kötü sistemde bu ya zaten. Okudukdan sonra moralim çok bozuldu :S

Yani venüscüğüm formüllerinde hiç bir sorun yok. Sorun runuo 1.0 için yapılabilecek en kötü yeniliğin yapılması :S

En Yukarı Git
21 Oca 2011 12:47
Venus
World of UO

Venus
World of UO
Alıntıyla Cevap Gönder
Herscel yazmış:
@Venüs:

Anlattıgınız şeyler genel ve bilinen şeyler. Benim anlatmaya çalıştıgım ise özel bir nedenden kaynaklanıyor olabilir.

- Peki tüm evlerin süresi aynı zamanda mı doldu?
- Eğer yanılmıyorsam evlerin birtanesi 37günlükten kısa.
- Ev kullanımını bir önceki postumda açıkladım ve tekrar soruyorm. Sizin ev kullanımınızla söylemeye çalıştıgınız nedir?

Evi kurduğunuz zamanın değil hesabın önemi var.

Özel mesajla ilettiğim IP ve PORT adreslerinden dün gece 04:30 savelerine bir gidelim, buyrun inceleyin.

En Yukarı Git
21 Oca 2011 12:49

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3 ... 7, 8, 9, Sonraki
2. sayfa (Toplam 9 sayfa) [ 83 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız