Silah propsları hakkında bilmedikleriniz
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3

Ultima Online Forum -> Kütüphane
 
Yazar
Mesaj
Fishbone
Deneyimli OyuncuYaş: 36
Kayıt: 17 Arl 2017
Mesajlar: 115

Teşekkür: 13

Durumu: Çevrimdışı

Fishbone
Deneyimli Oyuncu
Silah propsları hakkında bilmedikleriniz Konu: Yanıt: Silah propsları hakkında bilmedikleriniz
Alıntıyla Cevap Gönder
JessicaScott yazmış:
8 sny düşer tmm beylerde orda bir açıklama var başarılı vuruşta süre sıfırlanır diyor. Buna dikkat edelim eğer bu şu anlama geliyorsa hld çöp olur.
Vurdun hld yi 2nci snyde bir başarılı vuruş daha yaptın sıfırlandı süre bitti hld etkisi yani sadece tek bir vuruş için def düşük olmuş oluyor


Süre sıfırlanır dan kastımız burda sayaç baştan başlar (reset) Türkçeye çevirirken biraz anlam kayması yaşanıyor.

Ayrıca...

Tek el kullanılan silahlarda yukarıdaki mana leech formulu geçerliyken oklarda ve çift el silahlarda bu durum daha değişik. Oklar vurduğu hasarın 0.2 katı üzerinden hesaplanıyor. Yani diyeceğim şu ki o dünya para verilen mana leech compositeler aslında birer çöp :)

Armor ignore konusunda, orijinal aos da armor ignore silahın sadece psycal kısmını, karşı tarafın psy resistinini %10 hesaplayarak vururdu (yani %90 armor deliyor 100 değil) fakat biz ServUo emülatöründe oynadığımız için burda valorite ile de amor ignore u kayıpsız vurabiliyoruz. (ki bence çok saçma reflect setler çöpe gidiyor)

Lower defans ve attack olaylarına gelirsek -25 lower defans demek 45 defans bir rakibe karşı hesapladığımızda fazladan %10 vurma şansı demektir. yani vuruş şansınızı 25 arttırmıyor karşıdakinin defansını 25 azaltıyor bu da hesaplayınca %10 a tekabül ediyor. Lower attack da aynı şekilde.

Gelelim en meşur mevzu swing speede...
Çoğu insandan duyuyorum ss25 o silah çöp diye. SS 25 ile 30 arasında stam 20 lere 30 lara inmediği sürece hiç bir fark yoktur. Swing speed değeri tüm vuruş hızı hesaplamaları yapıldıktan sonra eklendiği için %5 lik bir değişme yüksek staminalarda (40 ve üzeri) hiç bir şey fark ettirmemektedir.

 
En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
30 Oca 2018 20:10
 
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa) [ 21 mesaj ]  

 
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız