2 Ocak 2011 - Güncellemeler
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi

Yazar
Deneyimli Oyuncu

Durumu: Çevrimdışı

ruen
Deneyimli Oyuncu
2 Ocak 2011 - Güncellemeler Konu: Yanıt: 2 Ocak 2011 - Güncellemeler
Alıntıyla Cevap Gönder
Minax factiona giren kişi veya guildler,sadece war horse rengini sevdiklerinden girecek olamazlar mı? Brave Ramirez var olduğu kadar aklınca, kendi bulundukları factiona girecek olan guildleri korkaklıkla suçluyor.

Artık bu tür ithamları insanlar gerçek hayatta yapınca bile alay konusu oluyorlar.Düşünün online bir oyunda kendini böyle şişiren,sanal ortamda kendinden geçen insanlarla nasıl alay edilir.
(D-T guildini kastetmiyorum.Kurtlar Vadisinden türkçe öğrenmişlere lafım)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
02 Oca 2011 23:51
izzy
Bilge

izzy
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
DeathTrader yazmış:
izzy yazmış:
Öncelikle muhatabım sen değilsin "Death Treader". Ayrıca şu "çok komik, ne içtin" falan gibi seviyesiz sözlerini sana iade ediyorum. Daha bir üst mesajı okumadan cevap vermişsin. Oradaki kişiye özel bir cevaptı.

Ha sende cevap istiyorsun sanırım. Burada atıp tutan, bişeyler iddaa eden maalesefki sensin ve hiçkimsenin tercih hakkına karışamazsın. Bir iddaa'n varsa ben size iddaanızı kanıtlama yolu gösterdim. Ama sen sanki bizim böyle bir söylemimiz varmış gibi konuşmuşsun. İster 1 ay ister 5 ay önce söyle. Bu sistemi sen mi yaptın, sana mı sorucak insanlar factiona girerken, senin belirleyiciliğin ne bu konuda, ne olduğunu düşünüyorsun?

Tekrar söylüyorum anlama sıkıntısı çekerseniz yine tekrar söylerim. Bir iddaanız varsa bunu kanıtlayın ya da lafınızın altında ezilin, bu sizin tercihiniz. Kanıtlamak için size yoluda gösterdim. Bundan sonra aksi yönde vereceğiniz her cevabı acizlik olarak algılarım. Hadi hayırlı traşlar ama fazla traşta cildi bozar, önermem.

Kurmuş olduğun cümlelerden anladığım kadarıyla senin muhattabın söylediğinin aksine ben oluyorum. Çoğul konuşuyorsun, ''kızım sana söylüyorum gelinim sen anla'' hesabı alt dan laf vuruyorsun.
Minax factiona gireceğimizi 1 ay önce belirttim dememin sebebi şudur. Hani diyorsun ya sıkıyosa başka factiona girin diye, bende buna cevaben biz zaten şuna hiç kimsenin olmadığı bir factiondayız neden başka factiona girelim ?. Bir ay önce factionımızı belli ettik dememdeki tek neden birilerinin bu factiona girmesini engellemek değil, hangi safda yer alacağımızı belirtmektir.

Ama sen şimdi tutmuş diyorsunki madem öyle gidin başka factiona, biz neden gidelim başka factiona ? Savaşılacaksa şuan zaten bizden başka kimsenin olmadığı bi factiondayız.

Eğer bizle beraber farklı guild lerde şuan minax factionda olmuş olsaydı, dediklerine bi nebze de olsa katılabilirdim. Fakat ilk olarak minax factiona giren guild biziz, ha bu bizden başkası giremez yada biz girdik biz varız diye siz giremezsiniz anlamına gelmez. Ama kurmuş olduğun cümleler sanki şuanda 10 larca guildin bulunduğu bi faction dan insanlara göz dağı veriyormuşuzcasına bi izlenim yaratmış.

Bir iddaam herzaman var olacakta, bunu eğer faction savaşlarıyla berlirleyip sonuçlandıracaksak. Bu durumda ne yazıkki '' madem öyle gidin başka factiona girin'' diyen kişi sen değil benim olmam gerekiyor. Tekrar tekrar yineliyorum, bulunduğumuz factionda zaten bizden başkası yok. Bir savaş ilan edilecekse boşta olan 2 tane faction var. Tercihinizi ister minax factiondan yana kullanırsınız ister boşta olan 2 factiondan birini seçersiniz. Bizim temennimiz rakip lerimizin boşta olan 2 factiondan birisini tercih etmesinden yanadır.

Bu arada hem seviyesizlikten bahsedip hemde 2 postundada ''bol traşlar'' diye laubali cümle kurman oldukca yadırganacak bir durum.

Anlama sıkıntısı çekerseniz tekrar anlatırım dedim, tekrar söylüyorum ama bundan sonrada anlamazsanız değerli vaktimi boşa harcamayacağım. Hala daha en üstteki mesajı okumadığınız o kadar belliki. Burada "cüret gösteren", "korkmaktan" söz eden ben veya bir başkası değil "brave ramirez" adlı kullanıcı. Ben böyle bir saygısızlık yapmam, karşımdakini aşağılamam, saygı gösteririm. O cümleyi orada kullanmam, empati yapması için "brave ramirez" in kullandığı cümleyle durumu ifade etmekti. Ama bunu anlayamayıp hala daha burada ben söylemişim gibi konuşuyorsunuz, açıklama yapmamda saçmalık aslında, anlamıyorsunuz çünkü. Ben kime karşı seviyemi ne düzeyde tutacağımı çok iyi bilirim. Karşımdaki seviyesizlik yapıyorsa cevabı neyse esirgemem söylerim. Bunun adı seviyesizlik değil, hakettiğini söylemektir.

İddanız var ise iddaanızı kanıtlamak için karşınızdakileri yönlendirmek değil, sizin çözüme yönelmenizdir. Bu sistemde ben istediğimi yapmakta özgürsem bana birşey yapmamı söyleme hakkı ne sizde ne de başkasındadır. Bunun yorumu, taraf belirlemesi size düşmez. İstediğimi seçme hakkı bana tanındıysa sonuna kadar kullanırım. Anlayamadığınız bir noktada bu. Burada konu "üslup"tur. Temenni etmek ayrıdır "korkanlar şöyle böyle yapar" demek ayrıdır. Tekrar ediyorum açıp yukarıda ki mesajı okuyun, okumadığınız çok belli.

Son nokta şu anki durumu, ileride kimin nerede olacağını vs. konuşmuyorum. Durumu görebilecek kadar da takip ediyoruz. Ama emin olun tercihimizde sizin söylediklerinizin en ufak bir etkisi olmayacak. Ama siz söylediklerinizin, iddaalarınızın arkasındaysanız ben çözümünüzü yazdım. Anlayıp anlamamak size düşer.

Son mesajımdır, söyleyecekleriniz var ise özelden yazabilirsiniz konuyla alakasız mesajları uzatmam istemiyorum.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
02 Oca 2011 23:52
kavalary
Oyuncu

Teşekkür: 1

kavalary
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar DF de archerlar azalacak diye bişey yok :P açıkcası ben Luck set ve Archer set diye 2 ay item giy çıkar profili oluşturdum. Archer'ımın setini giyip vuruyorum yaratık ölmeye 5-6 sn kala bi tuşla 1120 luck umu giyiyorum. Yani pekde değişen bişey yok :D

En Yukarı Git
03 Oca 2011 0:14
Kuldan
Bilge

Kuldan
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
bu başlığın altına bile tartışma çıkarıyorsunuz
bunları bıraksanızda sadece oyun oynasak?

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
03 Oca 2011 3:11
Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu

Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
izzy sakin ol

sana kimse minax olamassın demedi.

DT guildinin gölgesi altında yaşamak istiyorsan minax girmekte tabiki özgürsün.

İsteyen istediği yere girme kısmı doğru keşke bukadar yazı yazıncaya kadar grubunla minax factionunu sen sahiplenseydin.Başka bir factiona siz girin gibi birşey ifade etmişsin fakat biz zaten 1 ay önceden rengimizi yerimizi belli ettik bu demek değildir ki minax bize ait , ama görüldüğü gibi

Davamız vardı bu Minaxa girmek
Sahiplenmek
Faction üst kademelerinde yer almak

hepsi gerçekleşti

Şimdi hernekadar minax factionu herkese açık olsada bu durumda faction kime ait az çok kestirebilmen lazım izzy.

Hem Faction Lord u DT guildinde eğer minaxa giricekseniz bile Lord unuza karşı saygılı olun efendi olun Lord olmadığınız diyarlarda takılmak sizin elinizde.

En Yukarı Git
03 Oca 2011 3:32
Ice
Deneyimli Oyuncu

Ice
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Sana da hak veriyorum Brave Ramirez. Sende haklısın.

Türkiyede sivil toplum örgütleri gelişmediği sürece, ailesinden şiddet gören genç arkadaşlarımızın sayısında artış olacağa benziyor. Elimde sihirli bir değnek olsaydı, bir Brave Ramireze bir de değneğe bakardım, aradaki 1 fark için.

Her mesajı fiyasko olan şahsiyet.

En Yukarı Git
03 Oca 2011 8:01
Micheal
Deneyimli Oyuncu

Micheal
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
ruen yazmış:
Minax factiona giren kişi veya guildler,sadece war horse rengini sevdiklerinden girecek olamazlar mı? Brave Ramirez var olduğu kadar aklınca, kendi bulundukları factiona girecek olan guildleri korkaklıkla suçluyor.

Artık bu tür ithamları insanlar gerçek hayatta yapınca bile alay konusu oluyorlar.Düşünün online bir oyunda kendini böyle şişiren,sanal ortamda kendinden geçen insanlarla nasıl alay edilir.
(D-T guildini kastetmiyorum.Kurtlar Vadisinden türkçe öğrenmişlere lafım)

bu saatden sonra girsekte minaxa dt lerin bize war horse vericeğinimi sanıyosun :D

wou halkı kırmızı war horseyi unutsun artık.. ngu dan hatırlıyorum 400 kişilik serverda dt guildi hariç kimsede kırmızı war horse yoktu...

En Yukarı Git
03 Oca 2011 9:10
Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu

Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Ice yazmış:
Sana da hak veriyorum Brave Ramirez. Sende haklısın.

Türkiyede sivil toplum örgütleri gelişmediği sürece, ailesinden şiddet gören genç arkadaşlarımızın sayısında artış olacağa benziyor. Elimde sihirli bir değnek olsaydı, bir Brave Ramireze bir de değneğe bakardım, aradaki 1 fark için.

Her mesajı fiyasko olan şahsiyet.

Sen ne yapıyorsun kardeş felsefemi laf sokmamı.Sanırım attığım taşla birden fazla kişiyi vurabiliyorum edebini koru forum ortamında gerginlik çıkartma.

Lafım açık ve net bi şekilde ortada
Bu guildin gölgesi altında yaşamak isteyenler
WarHorse alamadan ve Sıfatsız bir şekilde

Sadece bizlere ait olan faction da takılabilirsiniz.

En Yukarı Git
03 Oca 2011 9:31
Ice
Deneyimli Oyuncu

Ice
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Kısa ve net yaptığım ortada, ufak beyninle klavye gerisinden hayatında hiç olamadığın bir şey olmaya çalışıyorsun. Bunu da tokat gibi suratına vururken, bunun altında yatan şeyleri sana açıklıyorum.

En Yukarı Git
03 Oca 2011 9:54
Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu

Brave Ramirez
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
adım soyadım Ertuğrul Koyuncu
cep numaram 0506 270 38 37

daha önceden NeverScaredda oynamış bir çok uo cu adımı bilir sahibi olduğum kafemde misafirim olmuştur.Hoş dostlar edinmişimdir hoş sohbetlere tanık olmuşumdur.

Bir derdin varsa telefondan anlatırsın.
Adam akıllı sohbet etmek istersen

Bakırköy Merkez

Pes CoffeeShop [kime sorarsan gösterir]

mekanıma beklerim çayımı içer hoş sohbet edersin.

Ama seninde dediğin gibi ben senin karakterinle ilgili yorumlar yapmıyorum karşımda kini çocukmu büyükmü ayırt etmeden.

Oyuna grup arkadaşlarıma sorarsan haftada 1 bilemedin 2 kere girebilcek vakit bulabiliyorum işlerimin yoğunluğuyla ilgili.

İthamlarını tanımadığın insanlara karşı kullanmamaya gayret göster.

En Yukarı Git
03 Oca 2011 10:01

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa) [ 59 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız