11 Aralık 2010 - Yenilikler
Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki

Ultima Online Forum -> Duyuru Arşivi

Yazar
Efsane

Durumu: Çevrimdışı

Katharsis
Efsane
11 Aralık 2010 - Yenilikler Konu: Yanıt: 11 Aralık 2010 - Yenilikler
Alıntıyla Cevap Gönder
izzy yazmış:
Venus yazmış:
- HCI limit formülü RunUO 1'e çekilmiş olacak (kısaca HCI nin etkisi daha da artacak).

İyi güzel demişsiniz fakat zaten şu anki haliyle bile ben memnun değilim. 45 defance chance 120 mage (sanırım bunun etkisi yok) 120 eva 120 wrestling skillim olmasına rağmen önüne gelen doğru düzgün ıskalamadan vuruyor bana. Bence bu konununda bir gözden geçirilmesi gerekli.

Karşındakinin de senin def şansın kadar hit chance'ı + hit lower defense silahı olduğunda sana vurabilmesi gayet normal. Ha diyelim ki böyle değil seninkinden daha düşük bir hit chance'i var bu durumda elbette ıskalar ama sonuçta 3/2 gibi bi oranla yine vurucaktır.
Not: İlk örnek %100 vurur demiyorum o da missler ama olaya bir de diğer açından bakmanı sağlamaya çalıştım.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
11 Arl 2010 13:06
izzy
Bilge

izzy
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
Katharsis yazmış:
izzy yazmış:
Venus yazmış:
- HCI limit formülü RunUO 1'e çekilmiş olacak (kısaca HCI nin etkisi daha da artacak).

İyi güzel demişsiniz fakat zaten şu anki haliyle bile ben memnun değilim. 45 defance chance 120 mage (sanırım bunun etkisi yok) 120 eva 120 wrestling skillim olmasına rağmen önüne gelen doğru düzgün ıskalamadan vuruyor bana. Bence bu konununda bir gözden geçirilmesi gerekli.

Karşındakinin de senin def şansın kadar hit chance'ı + hit lower defense silahı olduğunda sana vurabilmesi gayet normal. Ha diyelim ki böyle değil seninkinden daha düşük bir hit chance'i var bu durumda elbette ıskalar ama sonuçta 3/2 gibi bi oranla yine vurucaktır.
Not: İlk örnek %100 vurur demiyorum o da missler ama olaya bir de diğer açından bakmanı sağlamaya çalıştım.

Ben diğer açıdan da çok baktım ve uzun süredir de mage ile oynuyorum. Öncelikle şunu belirteyimki lower defance ayrı bir konu onu hesaba katmadan bu yorumu yapıyorum. Çünkü lower defance yedikten sonra hesabı tam nedir bilmiyorum ama gözle görülür bir şekilde gerçekten defance chance düşüyor. Konuya dönecek olursa farklı serverlarda gördüm ama buradaki gibi abartmıyorum "önüne gelenin" skill defance chance gözetmeksizin nadir ıskaladığıyla ilk defa karşılaşıyorum. Köprüdeki archerlar örneğin, hangisinde 120 warrior skilli var ya da hit chance'ı 30 ve üzerinde, bana neredeyse hiç ıskalamadan vurabiliyorlar? Bunun mantıklı bir açıklaması yok. Defance chance'ım 15'ti 45'e çektim, evam 115'ti 120 yaptım ve büyük bir değişim olmasına rağmen bana vuranların vuruşunda büyük bir değişim görmedim.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
11 Arl 2010 14:29
Nom Anor
Sponsor

Teşekkür: 31
Uyarı: 1

Nom Anor
Sponsor
Alıntıyla Cevap Gönder
Sistem iyi güzel de dünyanın neresinde olursan ol çat diye alabilmen çok mantıksız. Bari sistem vendorun yerini falan göstersin de insanlar gidip alsın, böyle hoş değil.

En Yukarı Git
11 Arl 2010 14:48
BeaLzeBuB
Yasaklı

Teşekkür: 22

BeaLzeBuB
Yasaklı
Alıntıyla Cevap Gönder
bir diğer filtreleme seçeneği olarak da "vendor sahibinin ismine göre" filtreleme olabilir.

yada vendorlara bir numara verilebilir. mesela [market/165 yazılınca benim vendorum görüntülenir falan filan. icon_bleah.gif

En Yukarı Git
11 Arl 2010 14:55
Venus
World of UO

Teşekkür: 625

Venus
World of UO
Alıntıyla Cevap Gönder
Nom Anor yazmış:
Sistem iyi güzel de dünyanın neresinde olursan ol çat diye alabilmen çok mantıksız. Bari sistem vendorun yerini falan göstersin de insanlar gidip alsın, böyle hoş değil.

Satılan şey bandaj, pot, büyü malzemesi değil. Sadece bir kez alınacak ve kullanılacak şeyler satılıyor. Genel olarak dünya üzerindeki tüm vendorlar hesap edildiği için de belli bir mekandan alışveriş yapma sınırlaması getirme gereği duymadık. Eğer bu durum sıkıntı yaratırsa şehirlerde (guard zone içinde) kullanma zorunluluğu getirilebilir. Ama şimdilik bir sorun yok.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger  
11 Arl 2010 14:57
Angelsdontkill
Oyuncu

Angelsdontkill
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
abi 6 gündür kastigim balıkcı bosami gitti simdi ? tam bişeyler yapiyoruz o kaldiriliyo ? nasi iş ya herkes aldi cold blood unu ee biz napcaz

En Yukarı Git
11 Arl 2010 17:16
Busines
Deneyimli Oyuncu

Busines
Deneyimli Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
en azından 2-3 özellik aynı anda taratabilme seçeneği olsa süper olurdu....

şuan bile 4x4 lük bir sistem. eline sağlık

En Yukarı Git
12 Arl 2010 11:18
DeMondrey
Bilge

DeMondrey
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
Angelsdontkill yazmış:
abi 6 gündür kastigim balıkcı bosami gitti simdi ? tam bişeyler yapiyoruz o kaldiriliyo ? nasi iş ya herkes aldi cold blood unu ee biz napcaz

Dread çıkarırsan onun parasıyla 2 tane cold blood alabilirsin.

En Yukarı Git
12 Arl 2010 11:20
Baykus
Büyük Usta

Teşekkür: 14

Baykus
Büyük Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
Eline sağlık Venus çok güzel bir sistem olmuş bence de..

En Yukarı Git
12 Arl 2010 12:06
Acidmaster
Usta

Acidmaster
Usta
Alıntıyla Cevap Gönder
Sistem çok güzel dahada geliştirilebilir. Venüs'ün eline sağlık. Mage mi kasacagım ?
Hemen alıyorum spellbook en ucuzu 10k,rune book 2k, 10 tane recall 1k tertemiz bir sistem.Hem pahalı satıcıların eline düşmemiş oluyoruz hem işimizi hızlı hallediyoruz hem de paranın değeri artıyor.Ekonomi düzeliyor ve dahada düzelecek.

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
12 Arl 2010 14:29

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız Sayfaya git: Önceki, 1, 2, 3, 4, 5, 6, Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa) [ 52 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız