[EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4
Ultima Online Forum -> Yardımcı Programlar

Yazar
Bilge

Durumu: Çevrimdışı

izzy
Bilge
[EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4 Konu: [EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar,

Bende easyuo scriptleriyle çok haşır neşir olanlardan biriyim. Easyuo olmadan birçok şeyi yapmak günümüzde neredeyse imkansız. Genel olarak herkesin ihtiyacı olabileceğini düşündüğüm bir scripti sizlerle paylaşmak istedim. Bu script ile çok kolay bir şekilde boş keglerinizi doldurabilirsiniz. Tek dezavantajı biraz yavaş yapıyor olması. Razorda çok daha hızlı yapabiliyorsunuz. Ama şunuda unutmayınki bu makro ile hiçbirşeyi takip etmenize gerek yok. Makroya hangi kegden kaç adet yapması gerektiğini belirtin o size yapsın, bu kadar. Açıklamaya gelecek olur isek;

-Öncelikle ihtiyacımız olan Alchemy skilli 100 ve Tinkering skilli 70 olan bir karakter. Tinkering olsun çünkü olmaz ise mortalıda kutunuza koymanız gerekiyor. Buda yüksek sayılarda potion keg yapmak için makroyu çalıştırdığınızda o container için 125 item limitinin çok çok üzerine çıkmanızı gerektiriyor. 70 tinkering ile Mortal yapma şansı %100 oluyor ve yeterli. 70 tinkering kasmak ise teachten sonra yaklaşık 1500 ingot gibi cüzzi bir rakama denk geliyor kasın derim. Ayrıca makroyu kullanırken bir sorun oluşturmuyor ama "Wooden Box" tercih etmenizi öneririm.

- Scripti, ilgili easyuo sayfasından indiriyoruz:
http://www.easyuo.com/forum/viewtopic.php?p=182885#182885

-Easyuo üyeliği bulunmayanlar için alternatif linkler:
http://rapidshare.com/files/430370928/Kaoz_Rapid_Keg_Filler_2.0.4.txt
http://hotfile.com/dl/82098417/97fe78b/Kaoz_Rapid_Keg_Filler_2.0.4.txt.html

-Gelelim scriptimizi kurmaya; İndirdiğimiz dosyayı easyuo ile açıyoruz ve play diyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir menü çıkacak. Tek yapmamız gereken bu menüdeki ayarları yapmak ve "Start Filling" demek. Ayarları aşağıdaki yönergeleri takip ederek yapabilirsiniz:

1. Burada nerede kasacaksanız onu belirtiyorsunuz. Resimde görüldüğü gibi "Use at: Bank" şeklinde ise bu bankada kasacağınız anlamına geliyor ve makro çalışırken bankayı açıyor.

2. Bank yazan yere bir kez tıkladığınızda bu "House" olarak değişir ve evde kasacağınız anlamına gelir. Kasacağınız kutuyu buradaki tuşa basarak işaretlemelisiniz. Bankada kasıyor iseniz birşey yapmanıza gerek yok.

3. Bu kısımda bankada ya da evdeki kutunuzda regent, boş şişe, boş potion keg, tinker tool (1 adet yeterli), iron ingot, mortal (yeterli sayıda olmalı, eğer tinkering kullanmayacaksanız) koyacağınız kutuyu tuşa basarak belirtiyorsunuz.

4. Tuşa basarak içinde boş keg ve boş şişe olan kutuyu belirtiyorsunuz. Tercihen regent kutunuzdan ayrı bir kutu olsun.

5. Yine tuşa basarak doludurulmuş kegleri hangi kutuya koyacağını belirtiyorsunuz. Tercihen yine farklı bir kutu olsun.

6. Buraya gireceğimiz sayı karakterimizin üzerine kaç regent alacağıdır. Bu sayıya dikkat etmeliyiz. Çünkü maksimum ağırlığınızı 1 bile aşarsanız makro ağırlık fazla olduğu için duracaktır. Rakamı buna göre tercih ediniz veya 125 Strenght yaparak o kutuyu 999 yapabilirsiniz ki çok rahat bir şekilde istediğiniz herşeyi taşıyabilirsiniz.

7. Yavaş bağlantılar için yapılmış bir seçenek sanırım. Makro zaten biraz yavaş onuda işaretleyince daha da yavaşlayabilir. Herkesin bağlantısı günümüzde gayet iyi. İşaretlemenizi önermem.

8. Bu kısımda Tinkering ile Mortal yapıp yapmayacağını belirtiyoruz. Bence tinkeringiniz olsun ve mortalı yapsın derim. Yapmıyacağım diyorsanız işaretsiz olarak bırakabilirsiniz.

9. Color Keg kısmında işareti kullanmak aslında kullanışlı. Bu bölüm işaretli iken makro doldurduğu kegleri kutuya atmadan önce 11 numaralı kısımdaki "Choose Keg Colors" tan kegler için seçmiş olduğumuz renge boyayıp kutuya öyle atacaktır. Ama serverımızda "Furniture Dye Tub" bulunmamakta. O yüzden burayı işaretlemiyoruz.

10. Burada boyama için kullanacağımız "Furniture Dye Tub"ü seçiyoruz normalde. Ama serverımızda bulunmamakta. Tam hatırlamıyorum ama buraya birşey seçmez iseniz makro size bu toolu belirtmenizi istiyor ve başlamıyor sanırım. O yüzden ben terziden normal bir boya alıp onu işaretledim. Bi' zararı olmuyor çünkü boyamayı kapalı tutuyoruz.

11. Yine bu özelliği kullanmadığımız için atlamamız gereken bir yer. Normalde kegleri hangi renge boyayacağımızı burdan seçiyoruz. Bunun güzel yanı 10larca keg yapıp bir kutuya atıyor makro. Bunları isimlerine bakarak ayırmaktansa renklerine bakıp ayırmak çok daha kolay. Eğer bu tool serverımızda olsaydı bu kolaylıktan yararlanabilecektik ama maalesef yok.

12. Burada hangi potion keg türünü yapacağımızı seçiyoruz.

13. Seçtiğimiz potion keg türünden kaç adet yapmasını istediğimizi yazıyoruz ve "Add Potion" tuşuna basıyoruz.

14. Bu listede eklediğimiz potion kegleri sayılarıyla beraber görebiliyoruz.

15. Yanlış bir ekleme yapmış isek 14 numaralı listeden bunu seçip "Del" tuşuna basarak silebiliyoruz.

16. Bu tuşa bastığımızda listede ne var ise hepsi silinecektir.

17. Makronun tüm ayarları hazır olduğunda bu tuşa basıyoruz ve makro çalışıyor.

18. Makroyu geçici olarak durdurabiliyorsunuz.

19. Makroyu tamamen durduruyorsunuz.

20. Bu ekranda sırasıyla, şu anda hangi keg türünü yaptığını, ne kadar süreyle yaptığını, şu anda doldurmakta olduğu kegte kaç potionluk dolum yapıldığını, bu keg türü için yapmak istediğiniz keg sayısından kaçta kaçını yaptığını ve toplamda kaç keg yapmak istiyorsanız o keglerden kaç tanesini yaptığını belirten istatistiki bilgiler mevcut.

21. Bu barda ise o anda makronun ne yaptığını anlık olarak görebiliyorsunuz.

Makro kurulumu kısaca bu. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken "Start Filling" tuşuna basmak. Fakat birkaç püf nokta var bunlarıda aşağıda belirtiyorum. Özellikle yeşil renkte yazdığım uyarılara lütfen dikkat edin:

-Çözemediğim bir şekilde makro yaptığı ürünün potionını üzerinde biriktirmeye başlıyor ve buda makronun durmasına yol açabiliyor. O yüzden hangi kegi yaparsanız yapın toplamda kaç keg yapacak iseniz o sayıda boş şişeyi üzerinizde bulundurun.

-Makro ayarlarını yapıp "Start Filling" dediğinizde aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşacaksınız:

Bu soruya hayır deyin çünkü evet der iseniz üzerinizde ne var ise resource kutusuna geri koyup ihtiyacı olanları alıp keg yapmaya başlayacatır. Buda bir üstte anlatmış olduğum çözümün çalışmamasına sebep oluyor.

-Makroyu çalıştırmadan önce karakterinizin çantasında mortal bulunmamalı. Çünkü birden fazla mortal çantanızda var iken makroyu çalıştırırsanız makro ilk mortal bittiği an fazla mortalınız bulunduğunu belirtiyor ve duruyor.

-Reagent kutusuna mutlaka yeterli miktarda reagent koyun. Yoksa makro reagent ihtiyacı olduğu an duracaktır. Sıradaki kegleri yapmaz. Örneğin 1 heal 100 cure keg yap dediniz. Heal kegi doldurmaya başlar ve reagenti biter ise sıradaki 100 cure'u yapmaz. Buda makroyu takip etmez iseniz ciddi derecede süre kaybına sebebiyet verir.

-Makro yarım kalmış keglerinizide tamamlama özelliğine sahiptir. Boş keg kutusuna yarım kalan kegleriniz koyarsanız tamamlayacaktır. Ama önceliği boş kege verir. Örneğin kutunuzda 5 boş 1 yarı dolu keginiz var. 6 keg yap dediğinizde önce boş 5 taneyi doldurur daha sonra 6. yani yarı dolu olan kege geçer.

-Bu durumun bir diğer noktasıda 20 numaralı bölümde istatistikler kısmında ise bunu tam keg olarak göstermez. Kaç şişelik doldurdu ise o kadar gösterir. Yine bir örnekle açıklayacak olur isek 5 tane yarı dolu kegimiz var diyelim. Makroya 1 keg yap der isek 1 keglik yani 100 şişelik dolum yapacaktır bu yarı dolu keglere. Artık ne kadarını doldurabilirse yani.

Eksik kısım kalmadı diye düşünüyorum. Aklıma eksik olan bir kısım gelirse ya da siz belirtirseniz düzenleme yaparım.

Umarım işinize yarar. Herkese iyi oyunlar..

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
12 Ksm 2010 13:43
BeaLzeBuB
Yasaklı

Teşekkür: 22

BeaLzeBuB
Yasaklı
[EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4 Konu: Yanıt: [EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4
Alıntıyla Cevap Gönder
sağolasın sabitledim

bende yazmayı düşünüyodum keg doldurmak için. inan senin kadar iyi yazamazdım.

tekrar sağol. dertten kurtardın beni :)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder  
29 Ksm 2010 0:48
Tanaka
Üstad

Teşekkür: 1

Tanaka
Üstad
[EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4 Konu: Yanıt: [EUO] Kaoz's Rapid Keg Filler v2.0.4
Alıntıyla Cevap Gönder
Script paylasimlarinin artmasi dilegiyle :)

En Yukarı Git
29 Ksm 2010 2:12
izzy
Bilge

izzy
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
Rica ederim. Aklıma geliyor paylaşmak ama siz çoğu scripti zaten paylaşmışsınız arada bende işe yarar bir şey çıkarsa -paylaşmamış iseniz- paylaşıyorum işte :)

En Yukarı Git
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger  
04 Arl 2010 3:20
enrique
Oyuncu

enrique
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Cok yeteneklisin..

En Yukarı Git
11 Nis 2011 20:29
kedi
Oyuncu

kedi
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
çok fazla bug var bence arada bi pot ları kege atmıyor bazen yanlıs pot basıyor bazen heal yaparken agiliy yarım kegini çekip ona koymaya çalışıyor baazen dolan kegleri kutuya atmıyor böle makroyu kısır donguye baglayan bir çok olay var

En Yukarı Git
10 Ağu 2011 13:52
OzaN
Bilge

OzaN
Bilge
Alıntıyla Cevap Gönder
macroda hata çok fixlemek lazım. işten anlayalnlar bi el atsınlar :) ben unuttum C yazmayı .

En Yukarı Git
15 Ağu 2011 6:39
congala
Oyuncu

congala
Oyuncu
Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel bir scripte benziyor. Her potion keginden 5 er tane yapmak ıstedım, reagent yok dedı halbuki yeterli vardı. ya benım ya da scriptin bi hatası var ama azar azar yaptırtarak çözdüm :) ellerine sağlık

En Yukarı Git
28 Ksm 2011 5:26

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 8 mesaj ]  

Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız